עולמות חדרי התינוקות והילדים הם עולות צבעונים ומלאי חיים . החדרים מכילים למעשה את רוב עולמו של הילד בשנותיו הראשונות והם מהווים את הסביבה הפרטית שלו שמכילה פעולות בסיסיות כגון שינה, למידה , משחק ואירוח חברים.

התפתחות התינוקות והילדים הינה תחום שנחקר במדינות רבות ולאורך שנים רבות, אך רק בשנים האחרונות תחום זה מקבל הד מאוד גדול וכל הורה ער ומודע למשמעויות העמוקות של כל התנהגות אשר הוא מפנה כלפי הילד, כל סביבה שהוא יוצר למענו, הגירויים השונים שהוא פורש בפניו, חומרי המשחק וחומרי הלמידה.

על פי מחקרים בתחום התפתחות תינוקות וילדים אחת האקסיומות הרווחות הינה שככל שהסביבה בה שוהה הילד תהיה עשירה ומגוונת יותר, מלאת גירויים חיוביים ומאתגרים וככל שתהיה מורכבת יותר ומשופעת באפשרויות, כך יגדל, יתפתח ויועשר עולמו הפנימי האישי של הילד.

על כן מומלץ ומוטב להשקיע את מירב המחשבה והמאמץ בארגון, עיצוב ותכנון חדרי תינוקות וילדים. חדרי ילדים הינם כאמור סביבתם הקרובה של הילדים שלנו והם מהווים את המסגרת לעולמו הפרטי של הילד, על פי האמור לעיל, ככל שחדר הילדים יהיה מושקע, עשיר ומלא גירויים שונים, כך יועשר עולמו הפנימי של הילד.

חדרים מושקעים מכילים בתוכם שלל זכרונות הילדות, כגון צעצועים עם ערך רגשי, סיפורים לפני שינה וכמובן פריטי ריהוט תורמים במידה ניכרת להתפתחות הילד, לתפקודו, לבריאותו הפיסית והנפשית, ליכולותו הקוגניטיבית ולחוסנו הפנימי.

מפאת עובדות חשובות אלו, כדאי ליזום את מיקומם של חפצים שונים בחדר הילדים, ליצור עושר בעיצוב החלל והריהוט שבחדר הילדים וכן מומלץ לשתף את הילד בכל הנוגע  להחלטות התכנון והעיצוב של חדר הילדים.

כמובן שאת בחירת הפריטים והאביזרים לריהוט ואבזור החדר יש להתאים לעולמו של הילד, על חדרי ילדים להיות משופעים ביצירתיות, בצבע, בין אם אלו ציורי קיר בעלי מוטיבים של טבע וחיות, בין אם אלו מוביילים בצורת אותיות ללימוד מוקדם של האלף בית, בין אם אלו רהיטים מעניינים בעלי פונקציונאליות ורסטילית ועוד כהנה וכהנה הזדמנויות עיצוביות, אסתטיות ופרקטיות כאחד ליצירת חלל עשיר ומלמד כמו גם מאתגר ומעורר יצירתיות ומחשבה של ילדכם.

חדרי הילדים הינם הפינה המתוקה, המוגנת, החמימה והתמימה האוצרת בתוכה את כל עולמו של ילדכם. עליהם לשקף מצד אחד את עולמו הילדותי והתמים של הילד עצמו ומהצד השני זוהי הזדמנות מצויינת להורים לספק לילדיהם סביבת למידה והתפתחות מצוינת.

הרהיטים שבעצם מהווים את המרכיבים החשובים ביותר לחדרי התינוקות והילדים הוא מיטה לתינוק ומזרן לתינוק. על מיטת התינוק להיות מיטה חזקה ובטיחותית וזאת במטרה ליצור לילד סביבה ושינה בטוחה ועל מזרן התינוק להיות קשיח וזאת במטרה לתרום להתפתחות התינוק ולחוזק גב התינוק.